NIEZAWODNA JAKOŚĆ!
     
Platforma załadowcza Typ DL
Najnowsza generacja platform załadowczych

Do samochodów dostawczych:

Do samochodów ciężarowych (przyczep, naczep):

Całkiem nowa generacja wśród wind załadowczych - skonstruowana z myślą o europejskich profesjonalistach z zakresu logistyki. Łączy w sobie dobrze przemyślane nowe rozwiązania z niezawodnymi komponentami i oferowana jest w korzystnej cenie.

Transport ciężkich towarów windą załadowczą DLB-47 jest wyjątkowo prosty dzięki zastosowaniu następujących rozwiązań:
 • podwójne zabezpieczenie przed uszkodzeniem przez dwa osobne obwody sterujące do zewnętrznej obsługi i przejezdne pod ciężarem, opatentowane dwupunktowe sterowanie nożne,
 • automatyczne, hydrauliczne odchylanie platformy w dół i w górę przy podłożu,
 • bezobsługowe niewymagające smarowania łożyska,
 • funkcjonalna i prosta obsługa,
 • niewielki zakres konserwacji,
 • minimalne koszty eksploatacji i niezawodny serwis.
Rezultatem jest winda załadowcza najwyższej klasy i bezpieczeństwa stworzona przez profesjonalistów.
 
Prawidłowy dobór udźwigu windy załadowczej:

Musimy wziąć pod uwagę ciężar i wielkość ładunku, środek transportu i człowieka np. ciężar ładunku 1000 kg, ręczny wózek z paletą i jednym człowiekiem daje razem ok. 1200 kg. Poza tym należy wziąć pod uwagę położenie środka ciężkości obciążenia

 
Łatwa i logiczna w obsłudze:

Automatyczne odchylenie platformy w dół na podłożu i samopoziomowanie przy podnoszeniu dzięki zastosowaniu przekładnika ciśnienia, którego działanie zależne jest od położenia platformy. Z tego powodu nawet przy długich platformach nie jest możliwe niekontrolowane nagłe odchylenie windy w dół.

Prosta obsługa
Sterownik umożliwiający obsługę zewnętrzną w skrzynce z tworzywa sztucznego z samozamykającą się pokrywą. Wodoszczelne wyłączniki ze stykiem szybko działającym funkcjonują bardzo pewnie - są łatwe w obsłudze również przy użyciu rękawic roboczych.

Gwarancja i bezpieczeństwo

Podwójne bezpieczeństwo w sterowaniu windą
Spóźniona dostawa spowodowana awarią windy? Nie w firmie Dautel. Wysokiej jakości materiały gwarantują maksymalną niezawodność pracy. Nawet w przypadku gdy nożne sterowanie windy nas zawiedzie, osobne obwody prądu pozwalają na pracę ze sterowaniem zewnętrznym. Dostępna jest także funkcja automatycznego zapalania oświetlenia w zabudowie samochodu w momencie otwierania platformy z wyłącznikiem czasowym (15 minutowym), chroniącym przed niekontrolowanym rozładowaniem akumulatora samochodu.

Dwupunktowe sterowanie nożne przejezdne pod ciężarem
Jedyne w swoim rodzaju, opatentowane i używane od 20 lat niezawodne i pewnie działające czujniki zbliżeniowe

Kompetencja i zaufanie
Firma Dautel sprawdza możliwość montażu każdej windy i uzgadnia szczegóły z firmą montującą
Testy funkcjonalności przeprowadzane są w fabryce, przed dostawą.

 

Długa żywotność: super jakość od A do Z

Bezobsługowe niewymagające smarowania łożyska o średnicy 35 mm, nierdzewne sworznie ze stali szlachetnej o wysokiej wytrzymałości, dające się demontować na obu końcach, z tulejami z tworzywa sztucznego.
 
Szczególnie łatwe w obsłudze
Od czasu do czasu należy tylko nasmarować obszary boczne łożyska.
 
Optymalna ochrona przed korozją
Elementy stalowe s1 poddane odpowiedniej obróbce, zagruntowane i seryjnie polakierowane czarną farbą RAL 9011. Śruby i drobne części są wysokogatunkowo ocynkowane.

Przyjazny serwis

Niskie koszty eksploatacji
Przy eksploatacji windy załadowczej należy zwrócić uwagę nie tylko na korzystną cenę zakupu, ale również na minimalne koszty eksploatacji. Wysokiej jakości materiały, perfekcyjne wykonanie oraz przemyślane detale gwarantują niskie koszty eksploatacji przy długiej żywotności urządzenia.

Prosty i szybki montaż
Dzięki krótkim ramionom o optymalnym kształcie i odpowiedniemu mocowaniu potrzebna jest minimalna ilość miejsca do montażu windy załadowczej. Płetwy montażowe przykręcane są do rury nośnej, ich rozstaw
jest regulowany. Można ustawić wysuw i wysokość trzyczęściowego zderzaka najazdowego

Mechanizm podnoszenia:
 

Zwarty i wysokiej jakości mechanizm podnoszenia o niskiej masie własnej z dwoma siłownikami podnoszącymi i dwoma otwierającymi oraz chromowanym tłoczyskiem, zamontowany na rurze nożnej o przekroju kołowym, posiada trzyczęściowy zderzak. Osłony siłowników chronią tłoczysko i siłowniki przed uszkodzeniami. Otwieranie platformy następuje hydraulicznie.

Duża elastyczność w swojej klasie, jeszcze więcej mocy przy podnoszeniu i opuszczaniu, większe możliwości przy manewrowaniu towarami. Dzięki temu oszczędza się czas i możliwy jest załadunek towarów o większych rozmiarach i masie.

 
Agregat:
 

Niezawodny agregat

 • Napięcie robocze 24 V z 2 KW silnikiem i termicznym wyłącznikiem bezpieczeństwa (DLB 1000-1500 47L rówież 12V)
 • Nie tworzy się szkodliwa woda kondensacyjna
 • Odporne na działanie ozonu węże hydrauliczne gwarantują długi czas użytkowania
 • Wszystkie przewody znajdują się w zasięgu ręki poza rurą nośną
 • Agregat umieszczony po prawej stronie pojazdu na rurze nośnej, zabezpieczony przed wilgocią i uderzeniami kamieni.
Szczególnie cichy
Wszystkie agregaty wind załadowczych firmy Dautel są seryjnie bardzo ciche, dodatkowo dostępne są agregaty jeszcze bardziej ciche z 3 KW silnikiem (DLB 1500- 47S do DLB 3000-47L) oraz jako nowość system dwóch prędkości zamykania platformy. Polega on na tym, że w końcowej fazie zamykania platformy, prędkość domykania
zostaje zmniejszona, co pozytywnie wpływa na dłuższą żywotność uszczelek i konstrukcji nadbudowy samochodu.