O FIRMIE

HISTORIA
 
Firma Dautel, tak jak wiele przedsiębiorstw produkcyjnych wywodzi się z zakładu kowalskiego. Mistrz kowalski Ernst Dautel podkuwał konie, wykonywał prace ślusarskie oraz budował dla klientów wozy konne z drewna i żelaza. Jego syn Emil rzemiosła nauczył się w rodzinnym zakładzie kowalskim, bardzo wcześnie zauważył, że przyszłość będzie się wiązała nie z wozami konnymi, lecz z automobilami, samochodami ciężarowymi. Odłączył się od rodzinnej firmy i następnie w 1933 r. założył zakład produkujący samochody.

Produkcja nastawiona została na samochody-wywrotki i platformy załadowcze, co było odpowiedzią na zapotrzebowanie przemysłu budowlanego i transportowego. Włączenie koncepcji obejmującej nową technikę podnoszenia do istniejącej koncepcji produkowania samochodów dało podstawy do wzrostu produkcji w ciągu następnych lat. Otworzono własne przedstawicielstwa min. w Holandii, Szwajcarii i Włoszech. Dystrybucja towarów odbywa się także dzięki partnerom działającym min. w Austrii, Anglii, Irlandii, Czechach, Francji i oczywiście w Polsce.

    
To jest wywrotka firmy Dautel   Platforma załadowcza firmy Dautel


Nowa Dautel Polska Sp. z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem firmy Dautel na teren Polski, powstała na bazie działającej od 1996 roku firmy PART (www.partwindy.pl). Przedsiębiorstwo to świadczy usługi w zakresie serwisu i montażu wind załadowczych wszystkich marek.

Nowa Dautel Polska jest firmą w 100% z kapitałem polskim. Przewagą nad konkurencją są na pewno oddziały w Krakowie i Łodzi, jak również szczegółowo wybrane i sprawdzone serwisy na terenie całego kraju, zapewniające profesjonalną obsługę i niskie koszty napraw. Dzięki ponad 10-letniemu doświadczeniu i wielu zadowolonym klientom mamy predyspozycje, by stać się liderem w sektorze wind załadowczych na polskim rynku.

Gwarantujemy Państwu najwyższą jakość produktów oraz niezawodny serwis na terenie całego kraju.

Z poważaniem
Nowa Dautel Polska Sp. z o.o.